Przejdź do zawartości

Jak często dolewać nabłyszczacz do zmywarki?

To niezastąpiony środek, który pozwala nam korzystać z idealnie lśniących naczyń. Ale czy wiemy, jak często dolewać nabłyszczacz do zmywarki? Oto odpowiedź.

Jak często dolewać nabłyszczacz do zmywarki?

Zawsze należy wlewać nabłyszczacz do nowo zakupionej zmywarki przed jej pierwszym użyciem. A co potem? To proste! Nowoczesne zmywarki posiadają kontrolkę sygnalizującą konieczność uzupełnienia płynu w zmywarce. Znajduje się ona na panelu sterowania i miga lub świeci, gdy nabłyszczacza zaczyna brakować. Jeśli jednak taki sygnał się nie pojawia, zwykle należy dolewać nabłyszczacz do zmywarki co 3-4 tygodnie. Wszystko zależy od ustawienia poziomu dozowania nabłyszczacza. Zwykle do dyspozycji mamy skalę od 4 do 6. Nabłyszczacz należy dolać także wtedy, gdy naczynia wyjęte z urządzenia są matowe i wolniej wysychają.

Ile dolewać nabłyszczacza do zmywarki?

Specjalny zbiornik przenaczony na nabłyszczacz zwykle posiada kreseczkę, która oznacza maksymalny poziom napełnienia. Płyn uzupełniamy tylko do tej kreseczki. Jeśli w zbiorniku twojej zmywarki nie ma takiej kreseczki, płyn wlewamy do pełna. Zbiornik na nabłyszczacz znajdziesz bez trudu, bo leży tuż obok zbiornika na detergent po wewnętrznej stronie drzwiczek zmywarki. Dla ułatwienia jest on zwykle oznaczony symbolem gwiazdki.

Nasze produkty

Aby uzyskać niezrównaną czystość naczyń, wypróbuj następujące produkty...

 • Sól do zmywarki

  Zmiękcza wodę i chroni przed osadzaniem się kamienia.
 • Power

  Skuteczne działanie w niskiej temperaturze

  10x Power Actions

 • Ultimate

  Najlepsze efekty zmywania

  14x Power Actions

 • Płyn nabłyszczający

  Zapobiega powstawaniu zacieków i nadaje doskonały połysk